Součásti systému 

Systém se skládá ze tří hlavních komponent: Řídící jednotka, regulační jednotka (termostat) a hlavice. Do každé místnosti (zóny) je umístěn jeden "termostat", který slouží k pokrytí budovy bezdrátovým signálem - připojuje se na další "termostaty" a tím vytvoří živou síť. Na každý radiátor s termostatickým ventilem se nainstaluje bezdrátová hlavice, která komunikuje s termostatem, řídí se podle programu. Systém zastřešuje řídící jednotka, s níž komunikují "termostaty" a přes ně hlavice.


Centrální řídící jednotka IQ-24GW

Zajišťuje bezdrátovou distribuci nastavených topných režimů a ostatních parametrů do jednotlivých místností. Řídí činnost termostatických hlavic, regulátorů, teplotních čidel a ostatních bezdrátových prvků systému IQRC. Díky obousměrné komunikaci sbírá požadované informace o aktuálním stavu a funkčnosti celého systému. Tyto jsou správci k dispozici i zpětně.

Systém dokáže bezdrátově obsluhovat 660 zařízení IQRC. Počítač není k dalšímu provozu systému potřebný.

 

Rozměry  138 x 110 x 35 mm 
Napájení  230 V, Síťový adaptér 6V
Frekvence  2,4 GHz
Výkon bezdrátového modulu  100 mW
Komunikační rozhraní   USB, ETHERNET
Spotřeba   max 1,5 W

Software IQRC


Software IQRC společně s centrální řídící jednotkou slouží k řízení bezdrátového systému pro regulaci vytápění. Je určen pro operační systémy Microsoft Windows 2000, XP, Vista a Windows 7. Uživatelské rozhraní a nápověda jsou ve více jazykových verzích.

V programu IQRC je možné vytvořit individuální týdenní program pro každou místnost s možností nastavení 6 časových úseků a stejného počtu teplot na každý den. Jeho využitím se pro regulovaný objekt zajistí správná teplota na správném místě, ve správný čas.

 


Regulační jednotka IQ-24RC

Regulační jednotka je bezdrátově řízená z centrální řídící jednotky. Při vhodném umístění zajišťuje nezkreslené měření prostorové teploty v místnosti. Na základě výsledků měření ovládá prostřednictvím hlavic IQ24TH termostatické ventily a reguluje teplotu místnosti dle požadavku. Je vybavena LCD displejem, který poskytuje informace o aktuálním programu, nastavené a skutečné teplotě v místnosti. Má ovládací prvky, kterými je možné v místnosti měnit centrálně nastavenou teplotu podle aktuální potřeby, pokud to správce systému umožní.

Kromě regulační funkce je využívána i pro přenos dat mezi jednotlivými prvky IQRC.


Rozměry  98 x 78 x 22 mm 
Displej LCD (40 x 40 mm)
Podsvícení/barva
Ano / Jantarová
Napájecí napětí
PWRC (230 V) / Baterie (3,6 V) / Adaptér (6 V)
Frekvence  2,4 GHz
Spotřeba   max 1W

Hlavice na termostatický ventil IQ-24TH

Hlavním úkolem bateriemi napájené hlavice je regulování teploty místnosti, kterou vykonává proporcionálním otevíráním a zavíráním termostatického ventilu na teplovodním radiátoru.Termostatická hlavice je programovaná a bezdrátově řízená z centrální řídící jednotky prostřednictvím bezdrátové regulační jednotky iQ24 RC.

Má připojovací závit M30x1, 5mm, který využívá většina výrobců termostatických ventilů, pomocí adaptérů je hlavici možné instalovat i na jiný rozměr závitu termostatických ventilů.

Technické řešení hlavice je předmětem patentové ochrany.

Rozměry   47 x 75 x 65 mm
Připojovací závit   M30 x 1,5 mm
Typ regulace   ON-OFF / PID
Citlivost snímače   0,1 °C
Regulační rozsah   7 - 30 °C
Baterie  2 x 3,6 V AA
Životnost baterií  2-4 roky
Frekvence  2,4 GHz
Kalibráce teplotního čidla   Ano

Snímač teploty

Snímač teploty měří prostorovou teplotu na referenčním místě v místnosti. Je vhodný do zón, kde není potřeba manuální ovládání, v kombinaci s regulační jednotkou.

Rozměry  70 x 70 x 25 mm
Napájení  Baterie 3,6 V
Životnost baterie
 5 rokov
 Rozsah měření teploty  - 40 až + 85 °C
 Výkon bezdrátového modulu  1 mW
 Přesnost meraní teploty  +/- 0,1 °C (po kalibraci)

Repeater – opakovač signálu

Zařízení prodlužuje dosah bezdrátového signálu a zprostředkovává bezdrátový přenos dat mezi řídicí jednotkou a ostatními prvky systému IQRC. Routery umožňují integraci velkého počtu IQRC prvků do jednoho systému. Díky tomu je možné použít systém IQRC iv rozlehlých objektech.

Rozměry   98 x 78 x 22 mm
Displej 
 Ne
Napájení   230 V
Výkon bezdrátového modulu   100 mW
 Frekvence  2,4 Ghz
 Spotreba  max 1 W